науково-методична лабораторія суспільно-гуманітарної освіти





Новини

                                             

В рамках роботи (не) конференції «Мистецтво навчати(ся) жити» 20 серпня 2024 року за локаціями було розкрито тематику «Освітній процес в умовах кризи: баланс безпеки та якості»

Для вчителів предмета «Захист України» Скалига Олександр Станіславович, методист науково-методичної лабораторії суспільно-гуманітарної освіти кафедри методики викладання і змісту освіти КЗВО «Одеська академія неперервної освіти Одеської обласної ради» окреслив нові підходи до викладання навчального предмета «Захист України»: створення осередків викладання навчального предмета «Захист України», формування мережі осередків; організація роботи осередку.

Для вчителів освітньої галузі фізичної культури координатор освітньої галузі Онищук Світлана Олександрівна, завідувач науково-методичної лабораторії суспільно-гуманітарної освіти кафедри методики викладання і змісту освіти КЗВО «Одеська академія неперервної освіти Одеської обласної ради», тренер НУШ, кандидат педагогічних наук, висвітлила нагальні питання щодо модельних програм предмета, критерії оцінювання навчальних досягнень учнів/учениць, вибір варіативних модулів їх кількість, всеукраїнські/фахові конкурси для вчителя фізичної культури.

            

 

  #Дискусійний_простір «Нова українська школа: рухаємось разом» //

Тема для обговорення «Підсумовуємо рік навчальний та вибудовуємо нові плани та цілі»

31 травня 2024 року був проведений дискусійний простір об'єднавши освітню галузь фізичної культури з мовно-літературною освітньою галуззю (іншомовна освіта).

Спикери Онищук Світлана та Береснєва Наталя пропрацювали над питаннями з якими звертались вчителі відповідних галузей. Окресливши  запити щодо формувального оцінювання вчителі жваво підтримували один одного у певних труднощах та як їх долали протягом навчального року.

 

 

 

 

Кваліфікаційні вимого вчителя

Перший урок 2023 

 

 

Семінар для вчителів предмета "Захист України"



«Формування готовності учнівської молоді до захисту України. Військова профорієнтація учнів на уроках з предмета «Захист України» 

 

 

 

День Гідності та Свободи: вшанування громадянського подвигу учасників

Помаранчевої революції та Революції Гідності!

 

21 листопада в Україні відзначають День Гідності та Свободи – одне зі знакових офіційних свят, встановлене на честь двох революції, які відбулися в Україні у 2004 та 2013 роках. Цього дня українці вшановують пам’ять про людей, які під час Революції Гідності та Помаранчевої революції стали на захист демократичних цінностей, прав і свобод людини й громадянина, національних інтересів держави та її європейського вибору.

Рекомендуємо в закладах освіти області провести виховні години «Україна – країна нескорених!» (лист Міністерства у справах ветеранів України від 11.11.2022 № 7909).

 

Бережімо пам’ять про подвиги наших Героїв, шануймо їх незламну силу волі, мужність та відвагу!

 

Методичні рекомендації до проведення 01 вересня першого уроку: «МИ УКРАЇНЦІ: ЧЕСТЬ І СЛАВА НЕЗЛАМНИМ!» 2022/2023 навчальний рік

 

 

У 2022/23 навчальному році пріоритетними напрямами освітньої діяльності є організація навчальної діяльності здобувачів освіти в умовах воєнного стану та просвіта з питань безпеки учасників освітнього процесу.

 Фахівцями ДНПБ України ім. В. О. Сухомлинського НАПН України підготовлено добірку корисних інтернет-ресурсів до нового навчального року «Вчимося жити в безпеці» (http://dnpb.gov.ua/ua/?exhibitions=31799) та добірку актуальних інтернет-ресурсів «Школа в умовах воєнного стану» (http://dnpb.gov.ua/ua/?exhibitions=31796)

Інформація буде корисною для вчителів, бібліотекарів, батьків та учнів.

Запрошуємо до перегляду!

 

 

 

 

 

14 січня 2022 року набув чинності Типовий перелік засобів навчання та обладнання для навчальних кабінетів предмета «Захист України» закладів освіти, які забезпечують здобуття повної загальної середньої освіти. Документ затверджено наказом МОН №1357 від 13 грудня 2021 року.

 

 

 

 

 

Звернення громадської організації «Нарконон»

 

Громадська організація «Нарконон» здійснює певну профілактичну роботу в суспільстві та працює з людьми, які потрапили в наркотичну або алкогольну залежність, допомагає їм адаптуватися в суспільстві й впоратись з проблемами.

В рамках організації діє реабілітаційний центр «Нарконон»  (директор Дідук Оксана Вікторівна), який працює з 2009 року та пропагує програму «Нарконон», яка відому в усьому світі більше 60 років.

Громадська організація пропонує унікальну антинаркотичну лекцію «Вся правда про наркотики», яка схвалена Міністерством охорони здоров’я, має наукові рецензії та позитивні відгуки від педагогів й керівників освітніх закладів. Організація друкує та поширює антинаркотичні брошури «10 точних фактів про наркотики».

Більш детальну інформацію можна отримати від контактної особи:

 Задьора Олена

Тел. 0660330003,  0973658850

 

 

 

 

 

 

 

 

          ОБЛАСНА НАУКОВО-ПРАКТИЧНА КОНФЕРЕНЦІЯ

У ФОРМАТІ ВЕБІНАРУ

 

        22 вересня 2021 року на базі КЗВО «Одеська академія неперервної освіти Одеської обласної ради» проведена обласна науково-практична конференція «Позашкільна освіта регіону: вчора, сьогодні, завтра».

        Організаторами конференції були: науково-методична лабораторія виховання, соціальної і здоров’язбережувальної освіти кафедри методики викладання і змісту освіти КЗВО «Одеська академія неперервної освіти Одеської обласної ради» та Одеське відділення Міжнародної асоціації позашкільної освіти.

        В обласному заході взяли участь більше ста науковців, викладачів, методистів, представників центрів професійного розвитку педагогічних працівників, директорів та педагогів закладів позашкільної освіти, представників громадськості, батьків.

        З вітальними словами до учасників конференції звернулися Задорожна Л.К., ректор КЗВО «Одеська академія неперервної освіти Одеської обласної ради», Биковська О.В., президент «Міжнародної асоціації позашкільної освіти», завідувач кафедри позашкільної освіти Національного педагогічного університету імені М.П.Драгоманова.

        До конференції долучилися представники ДЗВО «Університет менеджменту освіти», ГО «Центр освітніх ініціатив «Толока», Міжнародної  асоціації  позашкільної  освіти  (МАПО), управління Державної служби якості освіти в Одеській області, Одеського обласного гуманітарного центру позашкільної освіти та виховання.

        Метою конференції стало обговорення,  пошук шляхів вирішення актуальних проблем та особливостей регіональних перспектив розвитку позашкілля в управлінській, методичній, освітній сферах.

Робота обласної науково-практичної конференції відбувалася в он-лайн режимі за напрямами: 

  • освітньо-методичний простір як основа успішного професійного і особистісного розвитку педагога; 
  • індивідуальна траєкторія розвитку здобувачів закладів позашкільної освіти за напрямами позашкільної освіти.

Модератори  

  • пленарного засідання - Папач Ольга Іванівна, завідувач кафедри методики викладання і змісту освіти КЗВО «Одеська академія неперервної освіти Одеської обласної ради», кандидат педагогічних наук;
  • панельної дискусії № 1 - Килівник О.В., методист НМЛ виховної, соціальної та здоров’язбережувальної освіти, яка здійснюють супровід позашкільної освіти;
  • панельної дискусії № 2 - Цвікова Наталія Олександрівна, заступник директора з навчально-виховної роботи Білгород-Дністровського міського центру дитячої творчості, голова Одеського відділення Міжнародної асоціації позашкільної освіти.

   Під час роботи конференції учасники мали змогу обмінятися думками щодо внутрішньої системи забезпечення якості освіти в закладі позашкільної освіти; використання хмарних технологій в освітньому середовищі закладу позашкільної освіти; впровадження технології STEM  в освітню діяльність закладу позашкільної освіти; побудови індивідуальної траєкторії розвитку здобувачів освіти; професійного та особистісного розвитку педагога; сучасних підходів залучення до позашкільної освіти дітей з особливими освітніми потребами; педагогічного інструментарію розвитку художньо-образного мислення позашкільника.

   За результатами обговорення досвіду, проблем та викликів позашкільної освіти регіону прийняті відповідні пропозиції обласної науково-практичної конференції «Позашкільна освіта регіону: вчора, сьогодні, завтра».

Матеріали обласної науково - практичної конференції будуть розміщені на офіційному сайті НМЛ виховання, соціальної та здоров’язбережувальної освіти за посиланням https://vszo.odessaedu.net/.

 

                                                    

 

 

 

 

 

  ГОТУЄМОСЯ ДО 2021-2022 навчального року 

 

                                                  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

19.02.2021 року відбулася Обласна педагогічна майстерня

за темою «Ефективні практики в превентивній діяльності закладів освіти »

матеріали презентацій ви можете знайти в розділі науково-методичні заходи в конференції за 19.02.2021 року, 

дякуємо Всім за співпрацю!

 

 

 

 

 

ВІТАЄМО  З ЮВІЛЕЄМ!

ПАЛАЦ ДІТЕЙ ТА ЮНАЦТВА м. Ізмаіла святкує 75 

 

Продовжуємо працювати онлайн!

Практична робота вчителів фізичної культури

 

                                                    Відео                https://youtu.be/_JzX6D3NG_U                                                   

 

 

 

День Соборності України!

         Щорічно українська громадськість відзначає День Соборності України. Це свято, яке символізує єдність українських земель. Одне із найважливіших свят нашої країни, адже цього дня відзначається і день Соборності і перше проголошення незалежності України. Саме цього дня у 1919 році було проголошено Акт Злуки Української Народної  Республіки та Західно –Української Народної Республіки. Офіційно святкування Дня Соборності започатковано в Україні з 1999 року.

Рекомендуємо для використання в роботі:

- лист Міністерства освіти і науки України «Про відзначення Дня Соборності України та Дня пам’яті Героїв Крут» від 18.01.2021 № 6/34 – 21;

- Інформаційні матеріали до Дня Соборності України – 2021 (Український інститут національної пам’яті);

- Інформаційні матеріали до Дня пам’яті Героїв Крут – 2021 (Український інститут національної пам’яті).

 

 

 

 

 

 

 

Вітаємо з Всесвтнім днем Футболу

 

 

 

КОМУНАЛЬНИЙ ЗАКЛАД ВИЩОЇ ОСВІТИ «ОДЕСЬКА АКАДЕМІЯ НЕПЕРЕРВНОЇ ОСВІТИ ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ РАДИ» щиро вітає Вас з Всесвітнім днем футболу, бажаємо кожному 

натхнення, здоров`я та успіхів!

 

 

 

 

Стартує Міжнародна акція «16 днів проти насильства»

 

Щорічно, з 25 листопада до 10 грудня, громадськість усіх регіонів України долучається до Міжнародної акції «16 днів проти насильства», яка  ініційована Центром Жіночого Глобального лідерства у 1991 році.

Основними завданнями акції є:

  • привернення уваги громадськості до актуальних для українського суспільства проблем подолання насильства в сім’ї, протидії торгівлі людьми та жорстокого поводження з дітьми, гендерного насильства та забезпечення рівних прав жінок і чоловіків;
  • активізація партнерського руху органів державної влади, державних закладів, громадських організацій щодо викорінення домашнього насильства;
  • проведення інформаційних кампаній з метою підвищення обізнаності населення України з питань попередження насильства в сім'ї, жорсткого поводження з дітьми, формування свідомості всіх верств населення  щодо нетерпимого ставлення до насильства.

 

Дати даної акції створюють символічний ланцюжок, який поєдную заходи проти насильства стосовно жінок, нетерпимості до насильницької поведінки та дії щодо захисту прав людини.

Акцентуємо увагу, що шістнадцятиденний період кампанії охоплює наступні важливі дати:

25 листопада

Міжнародний день боротьби з насильством щодо жінок

1 грудня

Всесвітній день боротьби зі СНІДом

2 грудня

Міжнародний день боротьби з рабством

3 грудня

Міжнародний день людей з обмеженими фізичними можливостями

5 грудня

Міжнародний день волонтера

10 грудня

Міжнародний день прав людини

         Рекомендуємо закладам освіти області долучитися до Міжнародної акції «16 днів проти насильства» в межах своєї компетентності

 

 

 

 

 

 

 

 

День Гідності та Свободи!

 

Щорічно українська громадськість відзначає День Гідності та Свободи.

Дане свято започатковане з 2014 року згідно з Указом Президента від 13 листопада 2014 року № 872/2014.

Цього Дня традиційно пригадуються дві важливі події:

= Помаранчеву революцію восени 2004 року

= Революцію Гідності у листопаді 2013 року - лютому 2014 року.

Метою встановлення в Україні Дня гідності та Свободи є:

  • утвердження в Україні ідеалів свободи та демократії;
  • збереження та донесення до сучасного і майбутніх поколінь об’єктивної інформації про доленосні події в Україні початку XXI століття;
  • прояв належної шани патріотизму й мужності громадян, які постали на захист демократичних цінностей, прав і свобод людини і громадянина, національних інтересів нашої держави та її європейського шляху розвитку.

 

 

Рекомендуємо для використання в роботі лист Міністерства освіти і науки України «Про відзначення у 2020 році Дня гідності та Свободи»               від 10.11.2020 № 1346 – 20

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Обласний семінар-практикум

«Спортивно-масова робота учителів фізичної культури у ЗЗСО»

для вчителів здоров’я та фізичної культури 

 

 

11 листопада 2020 року відповідно до плану КЗВО «Одеська академія неперервної освіти Одеської обласної ради» НМЛ виховання, соціальної і здоров’язбережувальної освіти кафедри методики викладання і змісту освіти було проведено  обласний семінар-практикум з теми «Спортивно-масова робота учителів фізичної культури у ЗЗСО» в режимі онлайн.

На заході були присутні 67 вчителів фізичної культури області, яких спікер  семінару методист з фізичної культури Онищук С.О. залучила до активної предметної бесіди.

 

Питання змісту практичної складової при викладанні предмету «Фізична культура» висвітлив Галюза Сергій Сергійович, к.п.н., магістр фізичного виховання (голова НМК ООФА, лектор-викладач курсів навчання для тренерів за програмами «С»-диплом УАФ і «В»- диплом УЄФ виступив стосовно викладання модулю «Футбол».

Вишня Світлана Олександрівна, абсолютний переможець Фінального туру іВсеукраїнського конкурсу «Інноваційний урок фізичної культури та урок фізичної культури з елементами футболу», розповіла про власний досвід як джерело формування компетентнісного педагогічного зростання в умовах сучасних освітніх змін. (учитель фізичної культури КЗ «Южненська Авторська М. П. Гузика експериментальної спеціалізованої загальноосвітньої школи-комплексу   І-ІІІ ступенів Южненської міської ради Одеської області»).

 Галеніна Ірина Степанівна, тренер-викладач КПНЗ «Комплексна дитячо-юнацька спортивна школа №5 доповіла про варіативний модуль «Гандбол»: сьогодення і перспективи розвитку.

Прищепа Анна Дмитрівна, провідний спеціаліст Одеського обласного відділення комітету з фізичного виховання та спорту МОН України виступила  з інформацією про проведення спортивно-масового заходу серед школярів закладів загальної середньої освіти Одеської області «Cool Games».

Окольнича Марина Михайлівна, представник Федерації з регбі, вчитель фізичної культури ОЗОШ № 20 презентувала діяльність  федерації Регбі-5.

Доповіді запрошених фахівців викликали зацікавленість, сприяли активізації  загальної дискусії присутніх, допомогли поточнити педагогічні завдання у професійній діяльності на поточний навчальний рік.